Villa Ruukki

Premium

Etelä-Suomi / Ylöjärvi, Ylöjärvi, Pirkanmaa

alkaen 350.00 € / yö
  • 8
  • 3+1
  • 1

Villa Ruukki soveltuu parhaiten lomanviettopaikaksi laatua arvostaville lomailijoille, niin perheille kuin ystäväporukoille. Soveltuu myös kokous- tai edustuspaikaksi työporukoille. Huvila on rakennettu jylhiin maisemiin ja luonnon monimuotoisuutta kunnioittavaan ympäristöön tyylikkääksi ja viihtyisäksi kokonaisuudeksi, jossa vietät onnistuneen loman. Tämä kohde sijaitsee Näsijärven rannalla Pirkanmaalla, Ylöjärvellä.

Sisustuksessa on pyritty huomioimaan huoneiston huikea panorama-maisema. Esteetön näkyvyys avautuu Näsijärvelle. Olitpa sitten keittiössä, olohuoneessa, saunassa, suihkussa tai poreammeessa, koet luonnon kauneuden auringon noususta auringon laskuun. Päärakennuksessa on sisääntuloaula, oleskelutilat, keittiö, kolme makuuhuonetta, sauna, suihkutilat, sisäporeamme ja wc. Lisää makuupaikkoja löytyy parvelta, jossa on kaksi parisänkyä eli tarvittaessa makuupaikkoja jopa neljälle. Ulkoterassilla on tilaa isommallekin kokousryhmälle, vaikkapa grillailun ja aterioinnin äärellä. Saunan ohessa voit rentoutua ulkoporealtaan tunnelmasta ja nauttia ainutlaatuisesta elämyksestä.

Olemme kiinnittäneet erityistä huomiota asiakkaidemme viihtyvyyteen. Olohuoneessa on iso televisio. Etupihalle mahtuu suurempikin määrä autoja mahtuu pysäköimään ja huvilasta löytyy oma autokatos, jossa on tilaa kahdelle autolle. Huvila on kokonaisuudessaan terassin ympäröimä, jolloin voit nauttia esteettömästä liikkumisesta niin talven pakkasilla kuin kesän helteillä. Kokonaisuudessaan terassitilaa on reilut 200 neliötä. Mökissä on ohjattava ilmalämpöpumppu, jolloin kuumimmatkin kesähelteet ovat miellyttäviä. 

Rantasaunan yhteydessä on oleskelutila. Rantasauna lämpenee puilla, ja tilasta löytyy myös takka. Sauna sijaitsee rannan läheisyydessä, josta pääset näppärästi ison uimalaiturin kautta uimaan. Rannassa on myös tulipaikka. Vieraiden vapaassa käytössä on soutuvene ja kaksi isoa suppilautaa. Mökiltä löytyy muutamat suppiliivit sekä pelastusliivejä. Lisäksi soutuveneeseen on pieni sähköperämoottori, jonka voi halutessaan kiinnittää veneeseen.

Meille on erityisen tärkeää lomanne viihtyvyys, jonka takia sängyt ovat valmiiksi pedattuina, joten voitte vaikkapa heti saavuttuanne heittäytyä puhtaisiin lakanoihin. Myös pyyhkeet ja shampoot kuuluvat Villa Ruukin perusvarustuksiin. Sähköauton lataaminen on myös mahdollista latausasemasta.

Huomioi, että tilassa on vain yksi wc ja että käynti yhteen makuuhuoneista tapahtuu toisen makuuhuoneen kautta.

Ovissa on sähköinen avaimeton lukitus, joka tekee vierailusta huoletonta ja joustavaa.

Loppusiivous sisältyy perushintaan.

Tämä kohde ei sovellu rajuun juhlimiseen, jonka takia nuoret porukat ovat kiellettyjä.

Emme ota yhden yön varauksia.

Lemmikkien tuomisesta sovittava erikseen.

Kysy lisätietoa ja hinnastoa muista ajoista sähköpostilla info@asuntoruukki.fi tai puhelimitse +358440220346.

hinnat

Palvelut, lisäkulut, hintatiedot:
Vuokrahintaan sisältyy loppusiivous ja koko tilan käyttö. Myös pyyhkeet, liinavaatteet ja shampoot kuuluvat hintaan.


Varaustilanne

Sijainti